29 Kasım 2021 Pazartesi | Saat : 14:05

MİSYON & VİZYON | Hanımınçiftliği Eğitim Derneği
Ana Sayfa » Sayfalar

MİSYON & VİZYON

HANDER TANITIMI

 

     Kısa adı HANDER olan, HANIMINÇİFTLİĞİ EĞİTİM DERNEĞİ 2011 yılında faaliyetlerine başlayan bir dernektir. Derneğimiz aynı zamanda, Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri PlatFormu üyesidir.

 

     HANDER, oluşum süreci içinde, bireysel çabalarla yapılan çalışmalar neticesinde kurumsal bir yapıya kavuşmuştur.  Derneğimiz, sahip olduğu bu kurumsal yapı ile bir yıla yakın süredir yürüttüğü çalışmalarıyla, örnek olma ve örnek alma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

     Hedefimiz, bulunduğumuz bölgede yaşayan insanlarımıza eğitim, kültür, ahlak, sosyal ve ekonomik yönden katkıda bulunmak ve bu alanlarda gelişmelerine yardımcı olarak,  yardımlaşma ve dayanışmayı toplum içinde meleke haline getirebilmektir.

 

     Bu meyanda,  derneğimiz,  kurumsal yapımızın belirlemiş olduğu ilkeler çerçevesinde, hareket kabiliyetini  geliştirerek, yenilikçi ve önder bir kimlik oluşturma  gayreti içerisindedir.

 

     HANDER olarak temel düsturumuz, hayattaki var oluş gayemize uygun davranarak, Ahsen ve esfelin çizgilerini tanımak ve  haddi aşmamaktır.

 

     Bu düstur gereğince  toplumun; siyasi ahlaki, sosyal  deFormasyonunu, ilahi  vahyin kılavuzluğunda yapılan davet ve eğitim faaliyetleri ile önleyebilmek için programlar yaparak sonuca gitmek, yine derneğimizin  ana hedefleri içinde yer almaktadır.